Protetyka cyfrowa

W naszej klinice posiadamy własne laboratorium, w którym na bazie cyfrowych skanów uzębienia pacjenta wykonujemy wszystkie prace protetyczne i uzupełnienia takie jak korony i mosty pełnoceramiczne oraz z tlenku cyrkonu, prace tymczasowe, łączniki, korony i mosty na implantach. Wszystkie uzupełnienia są najpierw skrupulatnie projektowane przez naszych techników Wiktora Liska i Joannę Fórmaniak, następnie projekt trafia do frezarki, która z odpowiednio dobranych kolorystycznie bloczków tworzy wstępną pracę protetyczną. W dalszej kolejności technik nakłada odpowiedniej barwy glazurę w celu uzyskania jak najnaturalniejszego wyglądu korony/mostu. W ostatniej fazie całość wypalania zostaje w piecu co daje jej odpowiedną trwałość, połysk i fakturę.

protetyka

Protetyka cyfrowa CAD-CAM

to dziedzina w stomatologii zajmująca się uzupełnieniem brakujących zębów (mosty, protezy) oraz odbudową utraconych tkanek zęba (korony, licówki, prace typu inlay, onlay, overlay). Protetyka jest prężnie rozwijającą się dziedziną stomatologii, przez wzgląd na nieustannie udoskonalaną technologię cyfrową, której postępy znacząco wpływają na możliwości wykonania coraz bardziej precyzyjnych i niezwykle estetycznych prac protetycznych odbudowujących zniszczone lub utracone zęby. CAD/CAM to system komputerowy służący do projektowania i wytwarzania obiektów.

Z języka angielskiego CAD to skrót od Computer Aided Design czyli projektowanie wspomagane komputerowo. CAM – to skrót od Computer Aided Manufacturing – komputerowe wspomaganie wytwarzania. Dzięki temu systemowi możliwe jest projektowanie i prawie natychmiastowe wytwarzanie obiektów. Dzięki tej zaawansowanej technologii, jesteśmy w stanie tworzyć:

  • korony
  • korony na implantach
  • mosty
  • licówki
  • inlay’e, onlay’e
  • szyny i reteinery

Pomagamy osobom wymagającym zaopatrzenia implantologicznego, co znacząco podnosi poziom jakości życia naszych pacjentów.

Adres

Reymonta 1A
64-330 Opalenica

Numer telefonu

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
09:00 - 17:00
Sobota:
09:00 - 14:00
Niedziela:
Nieczynne